вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nietrafnie konserwowane ogrodzenia drewniane ekspresowo się dewastują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny czar i właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się zacząć od dokładnego i skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz ozdoby sztachet z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów typ płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji skutkiem tego służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий