среда, 25 мая 2016 г.

Budowa ogrodzenie z plastyku na ogrodzenie i bramkę sztachetowa nie potrzebuje zezwolenia na budowę ani zgłaszania tego faktu starostwu powiatowemu nie licząc szczególnych przypadków.

Projekotwanie plot plastykowe na ogrodzenie i bramkę ze sztachet nie potrzebuje pozwolenia na budowę ani sygnalizowania tego faktu gminie prócz kilku wypadków.

Balaski plastikowe na plot i furtę sztachetowa nie przewyższające poziomu 2,2 m budowane pośrodku dwoma graniczącymi działkami nie wymagają żadnych formalności formalnych. Dotyczy to także ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń dróg prywatnych a także wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy balustrady z plastyku na plot i bramkę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym lub urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia winno zawierać formę ogrodzenia, procedurę zrealizowania jego montażu i planowany termin startu budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia wypada doczepić deklaracje o prawie do zarządzania posiadłością w zamiarach budowlanych i o ile jest to zadane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Nieraz do konstrukcji sztachetki Winylowe na ogrodzenie i furtę sztachetowa wymagane są pomocne uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na miejsce wjazdu.

Stawianie ogrodzenia wolno rozpocząć po 30 dniach od zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile biuro nie wniesie uprzednio protestu. Sprzeciw może zaistnieć w sytuacji, jak planowane sztachetki z plastyku na plot i furtkę ogrodzeniowa jest nieadekwatne z określeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej ulicy. W sytuacji gdy projektowane balustrady z plastiku na plot i furtę sztachetowaprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. poprzez ograniczanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować zdobycia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu jest ważne przez okres dwóch lat. Brak zaczęcia prac przez ów czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w wypadku ochoty zbudowania ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий